Prohlášení Genesi 24.11.2004

Prohlášení ohledně MorphOS

Překlad: Amiginka, Luky


Genesi     bPlan        Aktuálně distribuovanou verzi MorphOS vlastní akcionáři firmy Genesi, je plně licencovaná a zcela zaplacená. Genesi bude pokračovat v podpoře externích vývojářů MorphOS 1.5, až bude vytvořen jasný plán a stanoveno datum vydání.

        Výroky zaměřené proti Genesi zveřejněné na MorphOS.net jsou politováníhodné. Akce jedné osoby tak zničily naše jednání s hlavními strategickými partnery a vrhly na Genesi a MorphOS stín pochybností. Kolem placení vývoje MorphOS se nikdy nevyskytly žádné neshody, ve skutečnosti bylo vyplaceno více než 500 000 dolarů za licence pro MorphOS a vývojářům. Jediný spor se vedl o to, jak moc a za co zaplatit.

        MorphOS se momentálně nijak významně nepodílí na prodeji platformy. Doufáme, že jednou bude, ale toho nemůžeme dosáhnout, pokud většinu zdrojů firmy nezaměříme na takové činnosti, které přinášejí zisk a užitek.

        Genesi se stala partnerem/sponzorem vývojářských komunit Debian, Gentoo a Crux Linuxu. Zapojila se také do oficiálního programu partnerství a podpory systémů Yellow Dog Linux, Montavista a QNX Software Systems. To jsou oblasti, na které se teď Genesi zaměřuje.

bbrv@genesi.lu