08.11.2005

Amiga

Autor: Bill Buck, Raquel Velasco (BBRV Blog)
Překlad: Syner

HTML: Luky

Amiga se vrací zpět a my se toho zúčastníme. O tuto platformu se zkrátka zajímá hodně dobrých vývojářů a uživatelů. Zde je příklad:

AmiNetRadio je modulární hudební přehrávač původně navržený pro streamování internetových rádií. Uběhl nějaký čas a program se vypiloval, dostal možnost přehrávat mp3 z disku, pak všechny možné další soubory včetně Ogg a streamovat Ogg. Díky podpoře mnoha grafických pluginů a jeho vlastních DSP efektů, AmiNetRadio dosáhlo takové úrovně, že konkuruje přehrávačům na více rozšířených platformách.

Torsten Ketelsen, amigazeux

Ano, Torstene, je tak dobré a v některých směrech je ANR momentálně lepší než běžnější alternativy. Vypadá to tak, že konečně máme oba šanci toto dokázat širší veřejnosti než jsme měli dodnes.

Dostat se do této pozice byla dlouhá cesta. Před více než 10 lety začala naše Amigácká odysea (a ještě dříve pokud počítáme C64!). Máme tu pár fotek, které jste nikdy neviděli. Ta první je z 19. května 1996. Je na ní Raquel a podává zprávu o budoucnosti Amigy pro sál plný Amiga vývojářů, dealerů a uživatelů tak, jak jak jsme ji viděli my (Toulouse, Francie). Museli jsme je seznámit s věcmi jakože Escom a.s. získal Amigu, kdo získal práva na duševní majetek Amigy od bankrotu Commodore Business Machines. Escom vyrobil téměř 100 000 ks A1200.

Argh! Pak Escom zkrachoval! Na druhém obrázku ze srpna 1996 jsme se správcem konkurzní podstaty pro Escom a.s., Dr. Berhardem Hembachem (sedí) a Helmutem Jostem (vlevo). Helmut je bývalým zaměstancem GM-Commodore Německo, řídil prodej PC pro IBM a byl vtažen do dění, aby Escom zachránil, až když byl Escom v koncích. Pro Escom to bylo přespříliš pozdě. Což nás dostává k poslední fotce.


Měli jsme možnost přesvědčit Dr. Hembacha s Helmutovou podporou, že Amiga je cennější jako komplex. Umožnil nám ji řídit samostatně. Udělali jsme to přes Raquel Velasco s.r.o. a tady stojíme před dveřmi kanceláře v Bensheimu, Německo listopad 1996. Díky energické asistenci Petra Tyschtschenka jsme byly schopni udržet všechno pohromadě. Bohužel jsme nebyly schopni zajistit potřebné finanční zdroje, aby jsme dokončili transakci. Nakonec do toho vstoupil Gateway, IP zůstalo nedotčeno a Petro následoval IP ke Gateway. Od té doby se nic pokrokového neudálo...

A to se změní v roce 2006!

Díky Torstenovi za screenshoty (tady je další). Jen tak dál amigazeuxové! Váš den přichází! Nadešel čas se vrátit pro budoucnost!!!

R&B :-)